درب اتوماتیک

درب اتوماتیک در کنار امنیت خود،آرامش را نیز برایمان بهمراه میاورد.این سیستم سهولت باز و بسته شدن با زدن یک دکمه از ریموت را فراهم میکند.

به عنوان مثال یک روز سرد برفی یا بارانی زمستانی را در نظر بگیرید. بوسیله سیستم های اتوماتیک میتوانید از درون خودرو بدون نیاز به پیاده شدن و تحمل سرما و خیس شدن ،درب را باز نموده و براحتی وارد حیاط و پارکینگ منزل خویش شوید.

درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که هر کدام برای منظور خاصی بکار میروند.

درب اتوماتیک پارکینگی:

نیک عهد - درب پارکینگ

اینگونه درب ها در حالت غیر صنعتی، معمولا برای ورودی حیاط منزل یا پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرند.

درب های اتوماتیک پارکینگی که عموما به آنها جک پارکینگ نیز گفته میشود، دارای انواع مختلفِ دربهای بازوئی،دربهای ریلی و دربهای سکشنال میباشند.که به توضیح مختصری از هرکدام میپردازیم.

دربهای بازوئی برای ورودی حیاط مناسب میباشند.جک دربهای بازوئی به دو دسته ی الکترومکانیکال و هیدرولیک تقسیم بندی میگردند.از هر کدام میتوان بصورت تک لنگه یا دو لنگه بهره برد.

جک های الکترومکانیکال عموماً برای دربهای دارای عرض هر لنگه از درب حداکثر تا 3.5 متر و وزن هر لنگه از درب حداکثر تا 350 کیلوگرم مورد استفاده قرار میگیرند.زیرا اینگونه سیستمها دارای توان متوسط میباشند.

جک های هیدرولیک دارای توان بسیار بالاتری بوده و بوسیله پمپ و روغن هیدرولیک و بهره بردن از قوانین فیزیک میتوانند وزن و فشار بیشتری تحمل کرده و دربهای با وزن و عرض بالاتری را جابجا نمایند.اینگونه جک ها در صنعت استفاده بیشتری دارند.

درب های ریلی عموما برای ورودی حیاط مناسب میباشند.درب های ریلی نیاز به فضای عرضی به اندازه عرض خود درب میباشند.لذا برای استفاده از این سیستم باید فضای کافی را مورد بررسی قرار داد.موتور این درب بسته به وزن درب از توانهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.مثلا برای درب دارای وزن500 کیلوگرم باید از موتور با توان بالاتر(بعنوان مثال 800کیلوگرم) استفاده کرد.

دربهای سکشنال(زیر سقفی) عموما برای ورودی پارکینگ مسقف استفاده میشوند.این دربها از امنیت و زیبائی خاصی بهره میبرند.دربهای سکشنال داراری وزنه و فنر بوده و بکمک موتور خود به آسانی باز و بسته میشوند.

تمامی این سیستمها را میتوان به باطری بک آپ متصل نمود که در موقع قطع برق سیستم به عملکرد عادی خود ادامه دهد.

اگر از باطری استفاده نکردیم،میتوانیم در زمان قطع برق بوسیله کلید خلاص کُن سیستم اتومات را خلاص کرده و خودمان دربها را باز کنیم یا ببندیم.

درب اتوماتیک شیشه ای:

نیک عهد - درب شیشه ای

این درب ها موارد استفاده زیادی همچون درب بانکها،هتلها،فرودگاهها،لابی آپارتمانها و … دارند. درب های اتوماتیک شیشه ای دارای انواع مختلفی همچون اسلایدی، کتابی، تلسکوپی و گردان میباشند که هر کدام بسته به فضا و روش باز و بسته شدن متفاوت میباشند.

این سیستم نه تنها برای سهولت در رفت و آمد، بلکه برای امنیت و جلوگیری از اتلاف دما و انرژی مورد استفاده قرار میگیرد.

در کنار درب شیشه ای اتوماتیک میتوان از پرده هوا (AIR JET) استفاده کرد که در زمان باز شدن درب هم از عدم ورود حشرات اطمینان حاصل کنیم، هم از جابجایی گرما و سرما  و اتلاف انرژی بپرهیزیم.

برای بالا بردن امنیت این سیستم میتوانیم از قفل الکترومکانیکال و الکتریکال بهره بریم. همچنین میتوانیم از باطری بک آپ استفاده کنیم که در زمان نبود برق ،سیستم به عملکرد عادی خود ادامه دهد.در صورت عدم استفاده از باطری، در زمان قطع برق میتوانیم براحتی با دست درب را باز یا بسته نماییم. برای امنیت لَت نیز میتوانیم از شیشه های لمینت شده استفاده کنیم که آن را ضد گلوله میکند.

درب اتوماتیک کرکره ای:

نیک عهد - درب پارکینگ

کرکره ها جزء درب های اتوماتیکی هستند که امروزه موارد کابرد بالائی در جامعه ما ایفا میکنند.

استفاده اصلی کرکره برای درب مغازه ها میباشد. اما پاره ای اوقات از آن برای درب پارکینگ یا ورودی حیاط استفاده میکنند. این امر بدین دلیل است که کرکره در بالای ورودی بصورت گرد جمع میشود و فضای اندکی اشغال مینماید. نیازی به عرض بیشتر همچون درب ریلی،نیازی به فضای بازشو روبروئی همچون درب بازوئی  و  نیازی به سقف کامل و پوشیده همچون درب سکشنال  ندارد.

اصول کار تمامی کرکره ها متداول است. اما انواع کرکره برقی در نوع تیغه و موتور متفاوت میباشند.

تیغه ها دارای انواع مختلفی چون آلومینیوم ، گالوانیزه فوم دار ، پلی کربنات (شفاف و امنیتی) ، رول گیتر فولادی (کاملاً امنیتی) ، گالوانیزه پانچ ، آلومینیوم پانچ می باشند و در اندازه های ارتفاع  مختلفی هچون 6سانت،8سانت و 10 سانت بطور متداول موجود میباشند.

موتور کرکره برقی شامل انواع ام سی ، توبولار و ساید میباشد.

امروزه استفاده از موتور ساید بدلیل امنیت ، عمر طولانیتر و خدمات آسانتر بیشتر مورد استفاده است.

در صورت نبود برق برای دو نوع  ام سی  و  توبولار میتوان از باطری بک آپ بصورت جدا استفاده کرد. یا از دسته خلاص کُن استفاده کرد. اما موتور ساید خود دارای دو نوع AC و DC است. موتور dc خود دارای UPS بوده و نیاز ما به باطری خارجی را برطرف مینماید. این موتور نیز همچون دو نوع قبل دارای خلاص کُن میباشد که در این موتور بصورت زنجیر قرار گرفته است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.