نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی –  کرکره برقی یا همان درب اتوماتیک کرکره ای به علت قیمت مناسب دارای استفاده هایی همچون درب پارکینگ ، کرکره مغازه ها و جاهایی با محدودیت بازشو میباشد.چون این مدل از درب اتوماتیک در زمان باز شدن به صورت رول جمع میشود و فضای کمی در زیر سقف میگیرد.

در مورد چگونگی نصب کرکره اتوماتیک توضیحاتی ارائه میکنیم که شاید مفید واقع شوند.

ابتدا از نکاتی در مورد اندازه گیری میگوییم:

برای اندازه عرض دهنه ما نیاز به تعیین فاصله پشت تا پشت ریل داریم.این به همان معنی فاصله لبه قوطی آهنی 4 سانتی چپ تا لبه قوطی آهنی 4 سانتی راست میباشد.

بدین دلیل میگوئیم قوطی 4 سانتی که عرض ریل آلومینیوم 4 سانت میباشد.

اگر فاصله ی مورد اندازه گیری از دیوار تا دیوار بود،اندازه  دو قوطی فلزی(معمولا 4 سانت، از دو طرف 8سانت) را از آن کم میکنیم و سفارش میدهیم.

برای اندازه گیری ارتفاع،از زمین تا ارتفاع مورد نیاز را اندازه گرفته و به آن 30 سانتیمتر اصافه میکنیم.این 30 سانتیمتر همان رول ماست که بدور شفت فلزی میپیچد.

چند مدل کرکره برای تعیین نوع نصب داریم.همچون نصب کرکره برقی شفت و فنری با موتور ام سی،نصب کرکره برقی موتور توبولار و نصب کرکره برقی موتور ساید.

در اینجا به نصب کرکره برقی موتور ساید میپردازیم و دو نوع دیگر را در مقاله های آینده معرفی میکنیم.

برای تعیین قدرت موتور مورد نیاز،مساحت تیغه ها را در وزن هر متر مربع تیغه ها ضرب میکنیم.عدد بدست آمده را در 10(یا دقیق تر 9.8 گرانش زمین) ضرب کرده و قدرت مورد نیاز موتور برای بالا کشیدن تیغه ها که به نیوتن است را میابیم.

از آنجا که در پکیج موتور ساید اقلامی چون صفحه موتور،صفحه یاتاقان،صفحه اتصال موتور به شفت(لوله آهنی 11 )،صفحه انتقال شفت کوچک به شفت اصلی،شفت کوچک(اند کب)،مدار و ریموت ها موجود است،نیازی به تهیه اقلام دیگر نداریم.

برای آهن کشی ابتدا دو قوطی را در دو طرف دهنه قرار میدهیم.هر قوطی باید نسبت به افق کاملا صاف از هر زاویه ای باشد.برای این امر از شاقول استفاده کرده و هر دو سمت قوطی را شاقول میکنیم.

برای نصب صفحه موتور آن را از بالا به بالای قوطی جوش داده و در 

مقابل صفحه یاتاقان را همتراز با صفحه موتور جوش میدهیم.

بدین صورت که وسط دو 

صفحه را توسط شلنگ تراز علامت زده و  نصب میکنیم.

بدین وسیله دو صفحه همتراز هم قرار گرفته و در نتیجه شفت نیز تراز میشود.

برای نصب شفت ابتدا گیره ی سمت موتور را به ی

ک طرف لوله جوش میدهیم.اند کب را از گیره ی سمت یاتاقان رد کرده و این گیره را به طرف دیگر لوله جوش میدهیم.

برای نصب تیغه اول این تیغه را توسط پیچهای آچاری سر مته دار در تیغه اول پیچ میکنیم.سپس چند تیغه را به عنوان دسته اول بصورت کشویی در همدیگر جا زده و رول میکنیم.

بعد از آن شفت را به بالا برده یک طرف در صفحه موتور و طرف دیگر را در پایه ی صفحه یاتاقان جا میاندازیم.سپس شفت کوچک را به گیره ی شفت اصلی جوش میدهیم.

این کار باعث میشود شفت به چپ یا راست جابجا نشده و ثابت بماند و امنیتمان تضمین گردد.

برای جا اندازی تیغه ها،هر تیغه را بصورت کشوئی از یک سو درون تیغه ی قبل جا می اندازیم تا به تیغه انتهایی برسیم.لاستیک تیغه انتهایی را نیز جا انداخته و دو سر آن را با تیغه یکسان میکنیم.

برای ثابت ماندن تیغه ها درون یکدیگر از  قطعی هی پلاستیکی بنام کپس استفاده میکنیم.بدین صورت که کپس ها در دو طرف تیغه جا میروند و برای  ایستایی و ثابت ماندن کپس ها درون تیغه از پرچ یا میخ 1.6 سانت که توسط تفنگ میخ زن بدان وارد میشود استفاده میکنیم.

کرکره برقی

 

برای نصب ریل ابتدا از زیر توپ تا زمین را اندازه میگیریم بعد ریل را میبریم.لبه ای که به سمت جمع شو بوده را 5 تا 7 سانت برش میزنیم.

این کار باعث میشود در زمان بسته شدن کرکره،تیغه ها روی ریل براحتی حرکت کرده و روی ریل نمانند.

برای تنظیم مکان ماندن کرکره در بالا ،کرکره را در جای مورد نظر نگه داشته و میکروسوئیچ بالا را چرخوانده و پس از به صدا در آمدنش پیچ نگهدارنده رامحکم میکنیم.همین کارها را برای تنظیم مکان ماندن کرکره در پایین انجام میدهیم.

اگر کرکره اتوماتیکمان در پارکینگ نصب شد،برایش چشمی و فلاشر نیز تعبیه میکنیم.فلاشر بصورت مستقیم به مدار متصل میگردد.

چشمی ها نیز نیاز به سیمکشی دارند.ارتفاع نصب از زمین معمولا 60 سانتیمتر میباشد.یک چشم  نیاز به برق  DC 12v و فرمان (COM و NC) داشته.و چشم مقابل که دقیقا روبرویش نصب میشود فقط نیاز به برق DC 12v دارد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.